Ogłoszenia bieżące


Prosimy o aktualizację na stronie co do informacji o wspólnotach w zakładce "Wspólnoty".

Bardzo proszę o informacje na adres email: redakcja (a) odnowarzeszow.pl


  Kochani!

 Jesteśmy jeszcze w oktawie radosnego świętowania Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Niedawno przeżywaliśmy Dzień Jedności Wspólnot!  Bardzo serdecznie dziękujemy wspólnocie Magnifikat z Gorlic wraz z ich duszpasterzem ks. Damianem Jackiem oraz ks. Proboszczem tej Parafii, za wspaniałe przygotowanie tego Dnia. Wspaniała oprawa muzyczna, przepyszne jedzonko i wszystko dopięte na ostatni guzik. A po wszystkim była jeszcze ewangelizacja uliczna. Kto był, to wie, jak było cudownie a kto nie był niech żałuje. Można obejrzeć zdjęcia na naszej stronie internetowej. Dziękujemy też kapłanom: ks. Mariuszowi,            ks. Zbigniewowi i ks. Jakubowi za współtworzenie tego spotkania oraz wszystkim modlącym się. Najbardziej dziękujemy Duchowi Świętemu który działał niemalże w sposób namacalny. Tworzyliśmy wspólnotę wspólnot zjednoczoną w Duchu Świętym! Alleluja!

 

Pragnę przypomnieć o naszych najważniejszych propozycjach formacyjnych i rekolekcyjnych na ten rok. 

  • W najbliższym czasie tj. 22 kwietnia - w sobotę, już trzecie spotkanie SzkołyAnimatora na którą zapraszamy wszystkich chętnych chcących posłuchać o tym, jaki powinien być animator. Temat: „ABC animatora”. To spotkanie prowadzić będzie doświadczona liderka wspólnoty Bożego Ciała Lucyna Kornaga. Salka u oo. Bernardynów godz. 8.00. Zakończenie ok. godz. 11.00..Dla niektórych to może za wcześnie zrywać się w sobotę rano, ale pragniemy zakończyć przed południem aby mieć jeszcze cały dzień dla siebie.
  • Ostatnia środa miesiąca tj.27 kwietnia comiesięczna Msza Świętajednocząca wspólnoty Odnowy w bazylice oo. Bernardynów godz. 19.15. Po Eucharystii agapa jednocząca nas. Odpowiedzialni: wspólnota Bożego Ciała z parafii saletyńskiej.
  • 18,19,20 maj – Ogólnopolski Kongres Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie.

Pierwsze dwa dni: czwartek, piątek – spotkanie na hali w Częstochowie na które trzeba się zapisać i zapłacić wejściówkę bo wynajęcie hali kosztuje. Bilet bez wyżywienia 100 zł. Bilet + obiad w piątek: 127 zł, a bilet + obiad + 2 kolacje 157 zł. Jeśli będzie potrzeba, to wynajmiemy busa dla osób jadących na te 2 dni. Aby się zapisać należy wejść na stronę: Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce. Zapisy są bardzo proste. Pomagajmy sobie nawzajem. Trzeba też znaleźć sobie nocleg. Zawsze na tzw. Halach noclegowych są wolne miejsca.

Na sobotę 20 maja nie trzeba się zapisywać – przyjechać! Spotkanie jest na Wałach Jasnogórskich. Jest wynajęty autobus. Zapisy u mnie, lub u liderów. Koszt: 100 zł. Jedziemy autostradą. Wyjazd z Rzeszowa o godz. 3.30. Szczegóły tj. gdzie przystanki, ustalimy przed wyjazdem.

  • Rekolekcje wakacyjne w Głuszy k/Koszalina: 2-9 lipiec 2023. Prowadzi: ks.Mariusz Mik i ks. Zbigniew Lubas. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Dojazd wynajętym autokarem.
  • Pielgrzymka do Medjugorie: 24 -29 wrzesień 2023. Program w załączniku. Nie ma nocnych przejazdów! To bardzo ważne. Jedzie ks. Mariusz Mik. Serdecznie zapraszamy innych kapłanów, Zapisy u mnie. Pomyśl, czy Matka Boża nie zaprasza Cię, a Maryi się nie odmawia!

Bardzo proszę aby informować ludzi w swoich wspólnotach i zachęcać do uczestniczenia w tych wydarzeniach. Dużo propozycji jest też ze strony Krajowego Zespołu Koordynatorów. Są ciekawe rekolekcje dla małżeństw, dla kapłanów i inne. Warto zaglądać na ogólnopolską stronę Odnowy.

 

Pozdrawiam serdecznie w Panu – koordynatorka Elżbieta Tomasik      tel. 693-613-959


Podtrzymujący Pan nasz

"Pan podtrzymuje wszystkich, którzy padają, i podnosi wszystkich zgnębionych." (Ps 145, 15)

Msze św. dla wspólnot

Ogłoszenia bieżące

Spotkania ze Słowem Bożym  

Wspólnoty naszej diecezji


Uwielbienie

Zeszyty Odnowy

Audycja Odnowy

Galerie zdjęć


Strona ogólnopolska odnowy i Deomeo.pl